Jakie usługi może zapewnić kancelaria radców prawnych?

kancelaria radców prawnych

Kancelaria radców prawnych bywa nieoceniona w różnych postępowaniach nie tylko osób fizycznych, ale też jednostek organizacyjnych. Jest przydatna nie tylko w procesach sądowych, ale też w różnych sprawach administracyjnych. W czym specjalizuje się kancelaria radców prawnych? 

Zakres usług kancelarii 

Wiele osób myli kancelarię radców prawnych z kancelarią adwokacką. Zakres usług jest jednak inny. Radcy prawni mają na przykład możliwość świadczenia pomocy prawnej w stosunku pracy. Tak jak adwokaci mogą jednak uczestniczyć w postępowaniach sądowych i arbitrażowych jako obrońcy. Mają duże obeznanie w kwestii prawa infrastruktury i budownictwa, jak i powiązanym z nim prawem nieruchomości. Kancelaria radców prawnych ma też dużą wiedzę z zakresu danych osobowych, zarówno w kwestii osób fizycznych, jak i prawnych. Dzięki temu można uniknąć nadużyć związanych z własnym wizerunkiem. 

Pomoc w kontekście firm 

Radcy prawni pomogą firmie we wszelkich sprawach M&A, gdzie celem jest łączenie różnych spółek. Biorą udział w przeprowadzaniu różnych rozmów, które kończą się podpisaniem umów o różnych charakterze. Kancelaria radców prawnych (m.in. kancelaria JDP-Law) specjalizuje się w prawie pracy, gdzie w firmach często dochodzi do nieprzyjemnych sytuacji z udziałem pracowników. Stara się ona zapobiec nieprzyjemnym sporom, tak żeby usatysfakcjonowane były obie strony sporu. Polska to kraj z bardzo skomplikowanym prawem podatkowym. Radcy prawni są źródłem rzetelnej wiedzy na ten temat, co pomoże firmie oszczędzić wiele pieniędzy. Kancelaria wspomoże także w kwestii obszernego prawa zamówień publicznych. 

Comments are closed.