Kiedy jest najlepszy moment na zatrudnienie CFO?

W małych firmach zatrudnienie Dyrektora Finansowego bardzo często nie jest najlepszym rozwiązaniem z ekonomicznego punktu widzenia. W wielu przypadkach wystarczy wsparcie doświadczonego doradcy finansowego, a wszystkimi sprawami finansowymi można zająć się osobiście. Nieco inaczej wygląda z kolei sytuacja w przypadku większych firm, gdzie kompetentny CFO może okazać się naprawdę bardzo przydatny.

O czym należy pamiętać?

Zatrudnienie doświadczonego Dyrektora Finansowego bardzo często wiążę się z dość dużymi kosztami. Jeżeli chcemy zatrudnić dobrego fachowca na pełny etat, to trzeba liczyć się z wydatkami około 15 000 zł miesięcznie. Dla niektórych firm może okazać się to bardzo duży wydatek, dlatego też warto poważnie zastanowić się nad tym krokiem. Z praktycznego punktu widzenia zatrudnienie kompetentnego Dyrektora Finansowego w dłuższej perspektywie może wiązać się z bardzo dużymi oszczędnościami, dlatego też jest to jedna z tych inwestycji, która powinna szybko się zwrócić.

Czym charakteryzuje się dobry CFO?

Dobry Dyrektor Finansowy powinien pochwalić się nie tylko rzetelną wiedzą na temat świata finansów. CFO powinien wykazywać cechy przywódcze i myślenie strategiczne. Ogromną rolę odgrywa na tym stanowisku umiejętność wywierania wpływu nie tylko wewnątrz, ale również i na zewnątrz organizacji. Dobrym kandydatem na stanowisko Dyrektora Finansowego są rzetelne i niezależne osoby, które są w stanie zarządzać ryzykiem i zadbać o dobre wyniki firmy.

Nowoczesne technologie – co trzeba wiedzieć?

W dzisiejszych czasach dobry Doradca Finansowy musi być oczywiście bardzo dobrze zaprzyjaźniony z nowoczesnymi technologiami. W globalnej gospodarce to właśnie zaawansowane technologie odgrywają coraz większą rolę, dlatego też nie można przejść obok nich obojętnie. Nie można zapominać także i o tym, że to właśnie dzięki nowoczesnym technologiom współcześni Dyrektorzy Finansowi zdecydowanie mniej czasu poświęcają na kwestie techniczne, dzięki czemu mogą skupić się na kwestiach strategicznych.

Comments are closed.